AgroturystykaPensjonatyHotele i moteleGastronomiaOśrodki wczasoweTurystyka aktywna

O Augustowie słów kilka...

Augustów uważany jest za jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Polski. Niewiele jest tak malowniczo położonych kurortów, naturalnie wtopionych w krajobraz jezior i lasów. Augustów to miasto sportów wodnych i turystyki aktywnej. Tłumnie przybywają tu kajakarze, żeglarze, narciarze wodni oraz wioślarze. Nie mniejszą popularnością cieszą się piesze lub rowerowe wycieczki po licznych szlakach Puszczy Augustowskiej, oferty okolicznych stadnin oraz rejsy Kanałem Augustowskim i Szlakiem Papieskim.

Szlaki turystyczneAtrakcje turystyczneGaleria
turystyka-augustow.pl » PENSJONATY » SIEDLISKO ŁUGIELE
        PENSJONATY

SIEDLISKO ŁUGIELE  


Adres: Ługiele 7, 16 - 407 Wiżajny
Telefon: brak
Telefon kom.: 606 119 270
Fax:brak
E-mail: rezerwacja@lugiele.pl
Adres WWW: http://www.lugiele.pl
Cena: 67.00 zł
Powołaj sie na portal www.turystyka-augustow.pl Dziękujemy!


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


powiększ


O NAS

Zagubione wśród jezior i wzgórz Suwalszczyzny – Siedlisko Ługiele

Siedlisko Ługiele leży na północno- wschodnim krańcu Polski, w odległości około 9 km od granicy z Litwą i Rosją, w północnej otulinie Suwalskiego Parku Krajobrazowego.
Siedlisko to 11 ha pagórkowatego obszaru, kryjącego w sobie dwa urocze wiejskie domy, położonego na skraju Suwalskiego Parku Krajobrazowego, w najbliższej okolicy wsi Smolniki, stanowiącej główne tło plenerowe w filmie zdobywcy Oscara Andrzeja Wajdy „Pan Tadeusz’.
Niezwykła atmosfera – cisza, spokój, poczucie intymności i odizolowania, w połączeniu z pięknem krajobrazu otaczającego Siedlisko powoduje, iż nasi Goście wyjeżdżają stąd w poczuciu pełni relaksu i wracają tu, by ponownie odzyskać siły, energię i zapał do codziennej pracy.
Siedlisko Ługiele w szczególny sposób upodobały sobie osoby, które oprócz potrzeby wypoczynku w pięknym i egzotycznym miejscu, przesiąkniętym klimatem wschodniego pogranicza, pragną odzyskać twórczą inwencję w pracy zawodowej.
Legenda tych ziem bierze swoje źródło w wielowiekowym ścieraniu się w tym miejscu różnych kultur, narodowości czy zwyczajów, oddziałujących na siebie wzajemnie. Wrażenie egzotyki regionu potęguje świadomość istnienia oraz możliwość odkrywania śladów średniowiecznych mieszkańców okolic Ługiel- Jaćwingów.
Współcześnie to jednak magia i piękno tutejszego krajobrazu i przyrody przesądzają w zasadniczej mierze o wyjątkowości tego miejsca.


Na terenie siedliska znajdują się dwa domy: dom gospodarzy oraz dom dla gości.


DOM DLA GOŚCI

W domu może w komfortowych warunkach mieszkać 9 osób. Na parterze znajdują się: salon, kuchnia, sypialnia oraz dwie łazienki. Na piętrze znajdują się dwie sypialnie. Dom wyposażony jest w pralkę, zmywarkę oraz lodówkę. Istnieje możliwość korzystania z szybkiego bezprzewodowego Internetu.

Koszt wynajmu domu: 600 zł/doba


MAGICZNE OKOLICE

Najbliższe sąsiedztwo

Najbliższa okolica Siedliska, Suwalski Park Krajobrazowy, jest jednym z najpiękniejszych rejonów w Polsce. Niewiele jest miejsc w naszym kraju, gdzie można podziwiać tak spektakularne kontrasty krajobrazowe – turkusowe jeziora w sąsiedztwie rozległych i wysokich wzgórz. Te mało spenetrowane przez turystów tereny pogranicza sprawiają, że nawet w szczycie sezonu wakacyjnego znajduje się tu niczym niezakłóconą oazę spokoju.
Wyprawa na Jaćwieską Górę Zamkową, polany w Smolnikach, wędrówka wokół jeziora Jaczno, licznych głazowisk, ozu w Turtulu, przełomu meandrującej Czarnej Hańczy czy doliny Szeszupy, na długo pozostawiają niezapomniane wrażenia. Siedlisko Ługiele dzieli tylko 3 km od fascynującego, najgłębszego w Polsce jeziora Hańcza, będącego wyzwaniem dla płetwonurków.
Do wszystkich tych miejsc dotrzeć można z Siedliska przez opuszczone lecz oznakowane polne drogi SPK.

Dalsze okolice

Niewiele dalej od jeziora Hańcza rozciąga się Puszcza Romincka, jeden z najmniej odkrytych w Polsce, zwartych i dzikich kompleksów leśnych. Puszcza ta, pełna wzgórz, jezior, moczarów i dzikiej zwierzyny, stanowi jednocześnie granicę z Rosją. Ciekawą atrakcją turystyczną w miejscowości Stańczyki są ogromne betonowe wiadukty łączące brzegi doliny , której korytem płynie rzeka Błędzianka.
Niewiele osób zapuszcza się na polski biegun zimna, oddalone o kilka km od Siedliska Wiżajny i sąsiadujące z nimi od wschodu Góry Sudawskie, pełne jezior, samotnych i nie uczęszczanych polnych dróg, wzgórz i oczek wodnych.
Około 20 km od Siedliska znajduje się Wigierski Park Narodowy, którego znaczącą atrakcją jest jedno z większych i najczystszych w Polsce jezior- Wigry, a zwierzęcą ostoją – bobry.
Bezpośrednio od WPN na południe rozciąga się Puszcza Augustowska, jedna z najbardziej cennych przyrodniczo, największych i najpiękniejszych puszcz Polski. Przecięta XIX wiecznym, zabytkowym Kanałem Augustowskim, który często uzyskuje dzisiaj przydomek „polskiej Amazonki”, dziką i urzekającą Czarną Hańczą oraz graniczącą z Litwą i Białorusią Marychą - rezerwatem bobrów, oraz licznymi jeziorami, tworzy obszar o walorach niepowtarzalnych i niespotykanych w dzisiejszej Europie.
Siedlisko Ługiele to również znakomita baza wypadowa do poznania Litwy i jej dzisiejszej stolicy - Wilna, które ze względu na długoletnią przynależność do państwa polskiego, obfituje w zabytki i miejsca związane z niezwykle ważnymi postaciami, wydarzeniami i miejscami dla historii Polski.


JAK SPĘDZAĆ CZAS

Pobyt w Siedlisku Ługiele to niezapomniane noce przy rozgwieżdżonym niebie przy akompaniamencie cykających świerszczy, palenie ogniska czy przyrządzanie grilla. Nad ranem, tuż za progiem domu, podgląda się zające i sarny. W sezonie, w brzozowych i świerkowych zagajnikach Siedliska, zbiera się całe mnóstwo grzybów.
Okolice Siedliska to jednak przede wszystkim wymarzone miejsce na aktywną turystykę i wypoczynek. Sąsiadujący z Siedliskiem Suwalski Park Krajobrazowy oferuje niezapomniane, zapierające dech w piersiach widoki, które podziwiać można w całej okazałości dzięki licznym i dobrze przygotowanym szlakom. To idealne miejsce zarówno dla piechurów, rowerzystów, jak i konnych trackerów. Wędkarze korzystać mogą z obfitości tutejszych jezior.
Zimą obowiązkowo biegówki, na wielu specjalnie do tego celu przygotowanych trasach, w otoczeniu zamarzniętych jezior i przykrytych grubą warstwą śniegu białych wzgórz.Zniżki dla stałych klientów

Zapraszamy


Komfortowy pensjonat nad jeziorem Necko w Augustowie
Romantyczny weekend dla dwojga nad Rospudą
Pensjonat położony nad jeziorem Tajno w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego


wszystkie imprezy »Portal Turystyczny Suwalszczyzna
Mazurski Serwis Turystyczny
Podlaski Serwis Turystyczny
Zimowy Serwis Turystyczny
Smolniki-informator turystyczny
Suwalski Serwis Informacyjny
Suwalszczyzna zaprasza NA GRZYBY

Copyright © 2009, www.turystyka-augustow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt: ps@it-service.pl ul. Noniewicza 95, 16-400 Suwałki
Tel.: 087 730 59 91